Skriv utStart


Pastorsexpeditioner



Kyrkor i församlingarna



Dop



Konfirmation



Vigsel



Begravning



Kyrkogård och skötsel



Musik och körer



Barn/ungdom



Diakoni



Bokbord



Personal




Snöstorps kyrka



Vallåskyrkan



Mariakyrkan



Breareds kyrka



Organisationsplan



Organisation



Medlem eller ej?



Lediga tjänster



MåBra-vecka






Personal i Snöstorps kyrka

Kyrkoherde: Krister Nordin
Tel: 035- 13 55 22
e-post: krister.nordin@svenskakyrkan.se

Diakon: Ingrid Johansson
Snöstorps område
Tel pastorsexp. 035- 18 56 63
I tjänst måndag, tisdag kl 8 -16, torsdag 8 -12, fredag 8-10
Telefontid måndag, torsdag 8.00 - 9.45
E-post: ingrid.k.johansson@svenskakyrkan.se

Musikdirektör: Göran Persson
Tel: 035-18 56 68
E-post: goran.persson@svenskakyrkan.se

Pastorsexpedition: Eva Johansson
Tel: 035-13 55 20
E-post: snostorps.forsamling@svenskakyrkan.se

Kamrer: Mats Nilsson
Tel: 035-18 56 61
E-post: mats.nilsson@svenskakyrkan.se

Kyrkokamrér Marianne Svalander
035-13 55 20 (vxl)
E-post: marianne.svalander@svenskakyrkan.se

Assistent: Magnus Ahlström
Tel: 035-18 56 61
E-post: magnus.ahlstrom@svenskakyrkan.se
Barn- och ungdomsansvarig: Rose-Marie Kuchler
Tel: 035-18 56 67
E-post: rose-marie.kuchler@svenskakyrkan.se
Kyrkogårds- och fastighetsansvarig: Nils Krüger
Tel: 035-18 56 66, mobil 070-642 02 22
E-post: nils.kruger@svenskakyrkan.se

Marknadsföring, församlingsblad, hemsida: Anna-Lena Bengtsson
035-13 55 23, 035- 13 55 20 (vxl)
E-post: anna-lena.bengtsson@svenskakyrkan.se

Vaktmästare: Kåre Sandberg
Tel: 070-557 59 72
Församlingsvärdinna: Anneli Moberg
Tel: 035-18 56 73

Barn- och ungdomsverksamhet: Lena Andersson, förskollärare
Tel: 035-18 56 79


Snöstorp-Breareds Kyrkliga Samfällighet 2004